Konwentowy LARP: Wstęp

keshinomi-emblemZespół Szkół Keshinomi w Kioto to placówka o wieloletniej tradycji i dość dobrej renomie. W ostatnich latach szkoła ta przyjęła też rewolucyjny, jak na japońskie standardy, system nauki promujący nieco bardziej indywidualizm uczniów. Pomimo głosów krytyki okazało się, że metoda promowana przez dyrekcję okazała się skuteczna w edukacji. Dzięki nieco innemu podejściu do nauczania szkoła zyskała sobie także sympatię uczęszczających tam uczniów, którzy pieszczotliwie zwą ją „Keshinomi-chan”. Od niemal zawsze budynkowi szkoły towarzyszyły też różne miejskie legendy o duchach i innych istotach krążące wśród uczniów, jak niemal w każdej innej placówce. Chociaż niewiele osób brało je na poważnie, to w ostatnich miesiącach sytuacja się nieco zmieniła.

Seria nieszczęśliwych wypadków, zaginięcie jednego z uczniów i samobójstwo uczennicy sprawiły, że wśród uczęszczających do szkoły pojawiły się nowe plotki o niebezpiecznych tajemnicach, które skrywa szkoła. Na przerwach rozmawia się o tajemniczej księdze, która ma przynosić zgubę tym, którzy ją przeczytają, a ponadto kilkoro uczniów jest święcie przekonanych, że po lekcjach widziało ducha snującego się po korytarzach. A to nie wszystkie tajemnice, które mają się kryć w murach tej starej szkoły. Rozwiązaniem tych zagadek postanowił zająć się jednak szkolny Klub Tajemnic, który w swych szeregach zrzesza zarówno miłośników kryminałów, jak i także zjawisk paranormalnych czy różnych teorii spiskowych. Czy uczniom należącym do Klubu Tajemnic uda się dowiedzieć co się czai w Zespole Szkół Keshinomi…?

Serdecznie zapraszamy Was na kolejnego ogólnokonwentowego LARPa, którego akcja rozgrywa się wokół tajemnic związanych z Zespołem Szkół Keshinomi. W ramach tegorocznej zabawy będziecie mogli się wcielić w uczniów należących do szkolnego Klubu Tajemnic, na których czeka odkrycie sekretów zamkniętych w murach placówki oświatowej. Czy członkowie klubu zdołają się dowiedzieć co stoi za ostatnimi wydarzeniami w szkole? Odpowiedź na to pytanie zależy tylko od Was 😉