Nasi Goście

andAndrasta – swoją przygodę z cosplayem rozpoczęła w 2014 roku, jej pierwszym strojem była Jinx z League of Legends. Jej pierwszym poważnym występem był konkurs cosplay na Katowickim IEM w 2015 r. Gościła na kilku krajowych oraz zagranicznych imprezach. Przykłada ogromną wagę do wyglądu stroju, który ma prezentować. W wolnych chwilach poświęca się wszelakim grom oraz KFC.

 

Stowarzyszenie na rzecz Dawnych Europejskich Sztuk Walki ARMA-PL – organizacja zrzeszająca osoby zainteresowane odtwarzaniem Dawnych Europejskich Sztuk Walki (DESW; w Europie Zachodniej znanych jako HEMA – Historical European Martial Arts) średniowiecza i nowożytności. Celem stowarzyszenia jest badanie i sprawdzanie w praktyce, poprzez sparringi, cięcie ostrymi mieczami oraz walki na broń drewnianą oraz stalową, systemów walki przekazanych nam w historycznych materiałach źródłowych, maksymalnie wierne ich odtworzenie oraz umożliwienie bezpiecznej ich nauki.

grzywaczMarek Grzywacz – polski pisarz literatury grozy oraz fantastyki, a także publicysta. Pisze zarówno z powołania, jak i zamiłowania, a więc słowu pisanemu poświęca większość dostępnego mu czasu. Swój debiut literacki rozpoczął w magazynie „Fantastyka: Wydanie Specjalnie” w 2010 roku, a następnie na dłużej związał się z „Nową Fantastyką” w której publikuje do dziś. Jego opowiadania pojawiły się także w innych polskich magazynach, m.in. „Grabarz Polski”, „Opowieści Niesamowite”, „Qfant” czy „Horror Masakra”. Otrzymał także wyróżnienie w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu Otwartym Tekstem i publikacja opowiadania w magazynie literackim „Chimera”. Poza pisaniem powieści i publicystyką aktywnie zajmuje się także tłumaczeniami oraz redagowaniem tekstów, w tym m.in. powieści Kazimierza Krycza Jr i Dawida Kaina pt. „Wojna Świrów”. W zeszłym roku otrzymał także prestiżową nominację do pierwszej odsłony Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego za opowiadanie „Polski Gotyk” wydane w ramach antologii „Bizarro Bazar”.

kyrczKazimier Kyrcz Jr – prozaik, poeta, felietonista, a okazjonalnie także tłumacz mieszkający w Krakowie. Jego dzieła tłumaczone są na angielski, rosyjski, czeski oraz słowacki, a na podstawie jego opowiadania napisane wspólnie z Łukaszem Śmiglem nakręcono film Head to Love wyreżyserowany przez Vana Kassabiana. Publikuje zarówno w większości krajowych, jak i także kilku zagranicznych czasopismach fantastycznych. Niejednokrotnie współpracował z innymi polskimi pisarzami grozy, a jego teksty znalazły się także w kilkunastu antologiach. Z ostatnich jego publikacji w 2014 przy współpracy z Dawidem Kainem wydał powieść „Wojna Świrów”, a pół roku temu do księgarni trafił jego zbiór opowiadań pod tytułem „Femme fatale”.

skrzJan „SKRŻ” Skarżyński – autor komiksów i niezależny wydawca. Malarz i rysownik. Twórca warsztatów związanych z tworzeniem komiksów, weteran internetowych „Bitew Komiksowych”. Koordynował powstawanie zinów takich jak „DNC komiks” czy „Hałabała”. Jego prace były publikowane w wielu antologiach. W 2014 roku rozpoczął pracę nad serią komiksów o niezwykłych przygodach Gałgana. Siódma, ostatnia część ukazała się w październiku tego roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Najnowszy komiks „Gałganek i chłopaki”, będący prequelem serii, ukaże się już w grudniu podczas szóstej edycji Hellconu! Zdjęcie wykonała Agata Czacharska.


klodKlaudia „Klod” Szydło
– fotomodelka, której pasją jest moda miniona. W internecie znana głównie ze strony Klod Retro & Pin Up Model. Przez 1,5 roku modelingu zebrała prawie 10 tysięcy fanów na swoim fanpage’u, ma na koncie publikacje w magazynach w Stanach Zjednoczonych i liczne wygrane konkursy. Pozowała m.in. dla Vermilion Corsets, Rememo Corsets, Greta Vintage Store i Natabo.