O Atrakcjach

Czym byłaby impreza tego typu, gdyby nie atrakcje, które się na niej odbywają? Atrakcje, które współtworzą z nami uczestnicy, którzy chcą się podzielić swoją pasją z innymi. Na tegorocznej edycji Hellconu czekać będzie na Was kilkanaście sal zapełnionych po brzegi atrakcjami, na które składać się będą m.in. konkursy czy prelekcje, a także inne, jak np. warsztaty, pokazy (chociażby sztuk walk), itp. W tym roku atrakcje będą podzielone na trzy główne bloki programowe:

  1. Blok Mangowo-Japoński – Tutaj znajdziecie wszystkie atrakcje związane z japońską kulturą i popkulturą, której głównie jest poświęcony nasz festiwal. Manga, anime, muzyka i historia – między innymi te właśnie tematy będą poruszane w ramach tego bloku. Z wyłączeniem gier eletronicznych.
  2. Blok Gajdzinowy – Ten blok programowy będzie się z kolei skupiał na temacie szeroko pojętej popkultury zachodniej. Zatem tematy, które będą tutaj poruszane będą związane z fantastyką, fantastyką naukową (science fiction), filmami, serialami i innymi niezwiązanymi z Japonią i grami elektronicznymi tematami.
  3. Blok Gier Elektronicznych – Jeśli interesuje Cię temat gier elektronicznych, to spędzisz tu trochę czasu. Poza samymi grami, omawiane będą tematy dotyczące nowinek technicznych i inne tematy okołogrowe.

Ponadto w trakcie trwania imprezy będą również działać inne miejsca, w których będą odbywać się atrakcje innego typu, a mianowicie:

  • Strefa Gier Planszowych – Znajdziecie w mniej wszelkiego rodzaju gry planszowe i tradycyjne gry japońskie, takie jak Shogi, Go, Mahjong, Hanafuda, czy Kendama.
  • Strefa Gier Konsolowych – Tutaj z kolei znajdziecie różnego rodzaju gry na konsole. Będzie dostępnych mnóstwo bijatyk (np. Naruto, Street Fighter, Tekken, Soul Calibur), gry ruchowe (Wii, PS Move, Kinect), strefa retro i Rock Band.
  • Strefa Gier Muzycznych – DDR to rytmiczna gra, w której tańczy się na specjalnej macie, wedle instrukcji wyświetlanych na ekranie, natomiast UltraStar to swego rodzaju karaoke z tysiącami piosenek tworzonych przez fanów.

Jeśli jesteście zainteresowani tym, jakie atrakcje są już zaakceptowane do naszego programu, to zapraszamy tutaj. Także jako jedyna ekipa dajemy Wam możliwość wpłynięcia na nasz program nie tylko poprzez zgłaszanie własnych atrakcji, ale także poprzez komentowanie i lajkowanie proponowanych punktów programu, które znajdują się tutaj. Obie listy będą z czasem aktualizowane o nowe punkty programu. Natomiast jeśli chcielibyście zgłosić swój punkt programu, to zapraszamy do rejestracji w systemie Fouton, który obsługuje tę funkcję. Zniżki oraz szczegóły dotyczące zgłaszania atrakcji znajdziecie tutaj.